close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • SPRAWY PASZPORTOWE

 • Od 19 lipca 2019 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o wydanie przez konsula RP paszportu oraz paszportu tymczasowego dostępny do pobrania tutaj wraz z instrukcją wypełniania.

   

  Na wizytę paszportową należy zgłosić się z wypełnionym wnioskiem paszportowym (punkty 1-13). Wniosek musi być wydrukowany dwustronnie na jednej kartce papieru.

   

  W celu złożenia wniosku paszportowego należy zarejestrować wizytę poprzez stronę http://www.e-konsulat.gov.pl/

   

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło nowa usługę w serwisie www.obywatel.gov.pl pod nazwą „Sprawdź, czy Twój paszport jest gotowy”. Usługa ta umożliwia sprawdzenie statusu sprawy paszportowej i jest dostępna pod adresem: https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy. Usługa pobiera informacje bezpośrednio z Centralnej Ewidencji Wydanych i Unieważnionych Dokumentów Paszportowych zatem status sprawy paszportowej prezentowany jest bez zbędnych opóźnień.

  Nowa usługa została uruchomiona w miejsce dotychczasowego Paszportowego Portalu Informacyjnego - www.paszporty.msw.gov.pl. Domena ta będzie utrzymywana przez MSW z tą różnicą, że obecnie kieruje do działu informacji paszportowej w serwisie www.msw.gov.pl (informacje o dokumentach paszportowych dostępne są na stronie www.msw.gov.pl w dziale informacje paszportowe pod adresem https://msw.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/informacje-paszportowe/ oraz w serwisie www.obywatel.gov.pl w dziale wyjazd za granicę pod adresem: www.obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice).

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: