close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 lutego 2017

  Podpisanie protokołu porozumienia w sprawie współpracy między Radą Państwa Sułtanatu Omanu a Senatem Rzeczypospolitej Polskiej w czasie wizyty przedstawicieli Senatu RP w Omanie

  W dn. 7-9.02.2017 r. w Omanie przebywała delegacja Senackiej Grupy Polsko-Omańskiej, która przyjechała na zaproszenie przewodniczącego Grupy Przyjaźni Polsko-Omańskiej Rady Państwa Sułtanatu Omanu. W jej skład weszli: prof. Michał Seweryński (przewodniczący Grupy i delegacji), Kazimierz Kleina (wiceprzewodniczący Grupy) i Jan Maria Jackowski (członek) oraz Arkadiusz Bereza, pracownik kancelarii Senatu i tłumacz. Z ramienia ambasady delegacji towarzyszył Marek Malarski (chargé d’affaires a.i. Ambasady RP w Rijadzie).

  Delegacja odbyła liczne spotkania m.in. z przedstawicielami Rady Państwa i Rady Doradczej, ministerstwa dziedzictwa narodowego i kultury, handlu i przemysłu, spraw zagranicznych, Agencji Publicznej ds. Promocji Inwestycji i Rozwoju Eksportu (Public Authority for Investment Promotion & Export Development – ITHRAA) oraz Omańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.

  W czasie wizyty doszło do podpisania protokołu porozumienia w sprawie współpracy między Radą Państwa Sułtanatu Omanu a Senatem Rzeczypospolitej Polskiej.

  Ponadto prof. M. Seweryński i senator J.M. Jackowski wygłosili na Uniwersytecie im. Sułtana Qabusa w Maskacie odczyt nt. historii i obecnego kształtu parlamentaryzmu w Polsce, w którym wzięli udział studenci i pracownicy naukowi uczelni. Program objął również spotkanie z Polonią omańską, które zorganizowała Ambasada RP w Rijadzie przy pomocy Konsulatu Honorowego RP w Maskacie.

  Wszystkie spotkania odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze. Zarówno delegaci z Polski, jak i gospodarze podkreślali bardzo dobry stan stosunków bilateralnych zauważając jednocześnie duży potencjał w ich dalszym rozwijaniu, zwłaszcza w sferze handlu i inwestycji. Ustalono podjęcie działań w celu doprowadzenia w br. do przyjazdu do Omanu misji handlowo-inwestycyjnej polskich firm w celu prezentacji własnej oferty eksportowej, jak również zapoznania się z propozycjami drugiej strony.

  W przypadku Sułtanatu, dialog międzyparlamentarny okazuje się być doskonałą platformą promocji współpracy dwustronnej.

  oman (1)
  oman (10)
  oman (11)
  oman (12)
  oman (13)
  oman (14)
  oman (15)
  oman (16)
  oman (17)
  oman (18)
  oman (19)
  oman (2)
  oman (20)
  oman (21)
  oman (22)
  oman (23)
  oman (24)
  oman (25)
  oman (26)
  oman (27)
  oman (28)
  oman (29)
  oman (3)
  oman (30)
  oman (31)
  oman (32)
  oman (4)
  oman (5)
  oman (6)
  oman (7)
  oman (8)
  oman (9)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: