close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 kwietnia 2017

  16 kwietnia 2017 r. Ambasada RP w Rijadzie współorganizowała stoisko promocyjne na kampusie żeńskim uniwersytetu Prince Sultan University – PSU w Rijadzie w ramach przedsięwzięcia kulturalno-naukowego ,,Spring-reading Carnival’’ odbywającego się pod patronatem władz uczelni.

  Uczestnictwo w inicjatywie było okazją do zaprezentowania i dystrybucji materiałów promocyjnych dotyczących studiów w Polsce, a także informacji historycznych, geograficznych i gospodarczych o Polsce. Stoisko polskie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem studentów i wykładowców. Do udziału w ,,Spring-reading Carnival’’ zostały również zaproszone takie kraje jak Szwecja, Włochy, USA, Korea Południowa czy Japonia.

  W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Dr Iwona Łęska-Drajerczak. Przy okazji odbywającej się imprezy, prorektor ds. współpracy zagranicznej w PSU, Dr Rimah Al-Yahya przekazała podpisane memorandum o współpracy naukowo-badawczej z UAM. W ubiegłym roku delegacja władz PSU brała udział w oficjalnej wizycie na UAM, co przyczyniło się do sfinalizowania umowy. Jednym z pierwszych efektów zawartego Memorandum jest zapowiedź przyjazdu kilkudziesięciu studentów saudyjskich w 2018 r. na studia w UAM, co wzmocni dotychczasową współpracę edukacyjną między krajami, a także umożliwi rozwinięcie innych form współdziałania w zakresie projektów naukowo-badawczych.  

   

  PSU
  PSU
  PSU
  PSU
  PSU
  PSU

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: