close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 kwietnia 2017

  W dn. 25 kwietnia 2017 r. w rezydencji ambasadora polskiego w Dzielnicy Dyplomatycznej w Rijadzie Ambasada RP w Arabii Saudyjskiej zorganizowała obchody Święta Narodowego z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja.

  Gościem honorowym był w tym roku jego królewska wysokość książę Mohammed bin Abdulrahman bin Abdulaziz, wicegubernator Regionu Rijadu. Była to jego pierwsza oficjalna wizyta po mianowaniu go na to stanowisko kilka dni temu, co spowodowało, że chargé d’affaires a.i. M. Malarski pogratulował mu nominacji i życzył samych sukcesów w nowej funkcji. Po odegraniu hymnów obu krajów i oficjalnym przemówieniu, dokonano uroczystego podziału tortu prezentującego flagi polską i saudyjską, zgodnie z miejscowym zwyczajem.

  Spotkanie zaszczyciło też swoją obecnością wielu ambasadorów akredytowanych w Rijadzie i przedstawicieli miejscowego korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli instytucji saudyjskich, świata biznesu, lokalnej Polonii, a także tzw. przyjaciół Polski. Ogółem tego wieczora odwiedziło nas ponad 200 gości.

  Podczas imprezy serwowano dania kuchni arabskiej, a dużą popularnością cieszył się też tradycyjnie stolik polski, na którym serwowano polskie wędliny, tradycyjny żurek, pierogi, pasztet z polskim chrzanem i ogórki kiszone, których autorem była w większości przypadków Pani Agnieszka pracująca w Ambasadzie. Pomimo ustalonych godzin trwania imprezy, wielu gości nie wyrażało chęci planowego opuszczenia jej, a ostatni wyszli po północy. A jak to wszystko wyglądało, możecie Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciach.

  3go maja (1)
  3go maja (2)
  3go maja (3)
  3go maja (4)
  3go maja (5)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: